Verslios mamos Rasuolė ir Jurgita tiesia kelią saugiai kūdikystei (Kūdikio lizdo dovanos – mamoms)

Artėjančios Motinos dienos proga pasidžiaukime mamų verslo ir socialinių iniciatyvų sėkme – sužinokite, kokių rezultatų duoda Rasuolės socialinio verslo kūdikio lizdas ir Daugiavaikių šeimų asociacijos MES bendradarbiavimas.

Priminsime, kad Rasuolės Jasnauskienės atstovaujama VšĮ „Kūdikio lizdas“ ir Jurgitos Pocienės įkurta Daugiavaikių šeimų asociacija MES 2018 m. lapkritį pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ja susitarė, kad kaskart, kai tik kuri nors šeima įsigis pilnos komplektacijos Kūdikio lizdą, asociacijai priklausanti besilaukianti mama gaus kuklesnį, 95 EUR vertės, Rasuolės kuriamą kraitelį. Šia sutartimi Daugiavaikių šeimų asociacija įsipareigojo atsakingai parinkti kraičio gavėjus, kad dovana būtų tinkamai naudojama – nesugadinta, neiššvaistyta ir neperparduota, o Rasuolė dar labiau priartėjo prie savo puoselėjamo tikslo – aprūpinti kūdikio kraičio dėžėmis kuo daugiau mamų, kurioms reikalinga pagalba.

„(Bendradarbiavimo) principas labai paprastas: kaskart, kai tik kokia nors šeima įsigyja pilnos komplektacijos Kūdikio lizdą, kuklesnis kraitis keliauja būsimai mamai, kurią globoja visuomeninės organizacijos. Jau nuo seniau buvo bendradarbiaujama su Krizinio nėštumo centru, o nuo advento kūdikio kraiteliai pasieks ir Daugiavaikių šeimų asociacijai MES priklausančias mamas“, – tąkart sakė Kūdikio lizdo pradininkė Lietuvoje.

Kūdikio lizdas ir jame esantys daiktai – pradedant higienos priemonėmis pagimdžiusiai mamai ir baigiant naujagimio drabužėliais – mažyliui tarnauja pirmuosius 4-6 gyvenimo mėnesius. Maža erdvė dėžutėje kūdikiui labiausiai primena mamos įsčias, o kietas ir orui laidus čiužinukas padeda taisyklingai vystytis stuburo linkiams. „Dažnai ne pirmą vaiką auginančios šeimos naujagimį guldo į jau išgulėtas vyresnių vaikų loveles ar vežimukus, o tai nėra gerai stuburo formavimuisi“, – pastebi Rasuolė. Ne mažiau svarbu ir tai, kad vaikelio migdymas Kūdikio lizde ant nugaros yra labai paprasta, bet kartu pati svarbiausia apaugos nuo kūdikių staigios mirties sindromo (KSMS) priemonė.

Kūdikio lizdus gavo jau 6 daugiavaikės

Pasak Jurgitos Pocienės, bendradarbiavimo su Rasuolės socialiniu verslu pirmojo pusmečio rezultatai – stulbinamai geri, kokių nė nebuvo tikėtasi. „Balandžio pabaigoje kūdikio kraičius buvo gavusios jau 6 daugiavaikės šeimos, priklausančios mūsų asociacijai. Taigi, kūdikio kraitis pas daugiavaikę mamą iškeliauja praktiškai kiekvieną mėnesį“, – skaičiuoja apie 250 daugiavaikių šeimų vienijančios Daugiavaikių šeimų asociacijos MES lyderė.

Kudikio lizdas -versli mama

Kaip aiškina Jurgita, dėl kraitelio į asociaciją gali kreiptis tos narės, kurios laukiasi ketvirto ir paskesnio vaiko. „Mes neiname ir netikriname buities sąlygų, neprašome banko išrašų ar pajamų deklaracijų, bet vadovaudamiesi protingumo ir sąžiningumo kriterijais galime gana tiksliai įvertinti, kuo šeima gyvena ir kaip verčiasi“, – tvirtina pašnekovė.

Pamena, sykį dėl kraitelio kreipėsi daugiavaikė mama iš Šiaulių, tačiau netrukus paaiškėjo, kad panašius į Kūdikio lizdą kraitelius šeimoms jau dovanoja pati Šiaulių miesto savivaldybė. Paaiškinusi, kad tokį ar panašų kraitį interesantė gaus pagal gyvenamąją vietą, Jurgita sako sulaukusi priekaištingo atsakymo, esą koks man skirtumas, kiek ir kokių kraičių kam atiteks.

„Teko atsiprašyti ir paaiškinti, kad kraitelį skiriame tik toms šeimoms, kurios jo negauna pagal savo gyvenamąją vietą. Esame atsakingi prieš tuos žmones, kurie suaukojo pinigus Kūdikio lizdams įsigyti. Taigi tiesiog privalome filtruoti kandidatus, kad kraitelį gautų ta šeima, kurio jai tikrai labiausiai reikia“, – aiškina Jurgita.

Į klausimą, kam daugiavaikei šeimai kūdikio kraitis – juk naujagimiui reikalingų daiktų dažniausiai jau būna atlikę nuo vyresnių vaikų, Jurgita atsako paprastai: „Man labiausiai patinka tai, kad Kūdikio lizde yra viskas, ko reikia, ir niekuo daugiau nebereikia rūpintis – viskas apgalvota, sukomplektuota, pačios aukščiausios kokybės, tik imk, naudok, džiaukis ir nebesiuntinėk vyro į parduotuvę ar į vaistinę. Jeigu pati gaučiau tokį kraitį, šokinėčiau iš laimės ir dėkočiau, nors negaliu tvirtinti, kad nieko neišgaliu nupirkti savo vaikui. Tiesiog daugiavaikei šeimai visada tenka lyginti, sverti ir galvoti, ką gali įsigyti pigiau, kur gali sutaupyti, o ko apskritai galima atsisakyti“.

Kraiteliai daugiavaikėms – geradarių dovanos

Kūdikio lizdas-4_versli mama internet
Į Visagine gyvenančios Guzel Naidionovos šeimą „Kūdikio lizdas“ atkeliavo gimus septintajam mažyliui. Dovaną tėveliams perdavė Daugiavaikių šeimų asociacijos MES atstovė Airida Drus, pati auginanti keturis vaikus. (Archyvo nuotr.)

Rasuolės puoselėjamo socialinio verslo principas – paprastas ir aiškus: kaskart, kai tik nuperkamas pilnos komplektacijos Kūdikio lizdas, kuklesnis kraitis keliauja būsimai mamai, kurią globoja visuomeninės organizacijos.

Tačiau net ir gražiausios iniciatyvos susiduria su vangiu ir atsargiu lietuvių požiūriu į socialinį verslą ir jo kuriamą gėrį – žmonės ne itin linkę dalinis su stokojančiaisiais, baiminasi neskaidrumo ir nesąžiningumo. 2018 m. atliktas „Charities Aid Foundation“ tyrimas oficialiai patvirtino, kad pagal piniginių lėšų suaukojimą, vertinant pagal pasaulinio aukojimo rodiklius, mūsų šalis yra 128 vietoje, o imant aukojimą apskritai (savanorystė, aukojimas maisto produktais ir pan.) – vos 137-a iš 139 valstybių. Taigi, kaip jau galėjote suprasti, nei įsigyti Kūdikio lizdo sau, nei juolab dovanoti sunkiau gyvenančioms mamoms fiziniai asmenys Lietuvoje neskuba.

Todėl Rasuolė džiaugiasi, kad galimybę dovanoti Kūdikio lizdą mamoms, kurioms jo šiuo metu labiausiai reikia, jai suteikė Danske bankas. Jame gyvuoja graži socialinės atsakomybės tradicija du kartus per metus, artėjant Kalėdoms ir Joninėms, skelbti socialinių iniciatyvų atranką. Kurios trys socialinės iniciatyvos pateks į finalą ir gaus sutelktinį banko darbuotojų finansavimą, sprendžia patys Danske darbuotojai. 2018 m. į tokios atrankos finalą kartu su gyvūnų prieglauda „Vyšnių sodas“ ir Krizių įveikimo centru buvo atrinkta ir Rasuolės socialinė iniciatyva „Visi naujagimiai lygūs!“.

„Man labai svarbu padėti daugiavaikėms šeimoms. Pati turėjau dėdę, kuris augino penkis vaikus, arė nuo ryto iki vakaro stiklo fabrike ir vis tiek nepaprastai sunkiai vertėsi. Todėl sunkiai įsivaizduoju pertekliuje gyvenančią daugiavaikę šeimą“, – tvirtina versli mama ir močiutė.

Pernai per kalėdinį Danske banko maratoną Rasuolės iniciatyvai buvo suaukota 4600 EUR, pinigai kūdikio kraičiams bus renkami ir per netrukus, birželį, vysiančią Danske banko darbuotojų vasaros šventę. „Realiai suaukotų pinigų užteks pradžiuginti 30 daugiavaikių šeimų, o šiemet apdovanotos dar tik šešios šeimos“, – skaičiuoja Rasuolė ir priduria, kad jos vadovaujama VšĮ „Kūdikio lizdas“ papildomai skyrė nuosavų lėšų, idant daugiavaikėms atitenkantis kraitis būtų kuo pilnesnis. Nors sutartimi įsipareigota parengti kraitį už 95 EUR, jo vertę paprastai pavyksta padidinti iki 150 EUR.

Gražu, kad atsiranda ne tik didelių socialiai atsakingų įmonių, bet ir pavienių geradarių. Antai ponas Artūras Užgalis iš Rokiškio raj. nutarė nupirkti 280 EUR kainuojantį Kūdikio lizdą su natūralia medvilne ir tuo pačiu kuklesnį, 80 EUR vertės kraitį, padovanoti dar vienai šeimai. „Man pačiam šito daikto nereikia, bet labai noriu jį padovanoti tam, kam jo tikrai reikia“, – tvirtina geradarys.

Galvosūkį, kaip rasti tokią šeimą, Rasuolė kaip mat peradresavo Jurgitai. Abi veiklios mamos nusprendė kūdikio kraičius padovanoti toms daugiavaikėms šeimoms, kurios susilauks ketvirto ar paskesnio mažylio liepos mėnesį, mat dalis juose esančių daiktų skirta paskutiniesiems laukimo mėnesiams ir laikotarpiui iškart po gimdymo. Dovanos bus įteiktos gegužės 19 d. Vilniuje, renginio „Mes už šeimą“ metu.

Lietuvos kūdikių puokštė Lietuvos kūdikių puokštė_versli mama1

Gražus Rasuolės ir Jurgitos atstovaujamų iniciatyvų bendradarbiavimas persikėlė ir į kitus bendrus projektus. Šiemet Daugiavaikių šeimų asociacija MES vėl organizuojama tradicinę Šeimų šventę, kuriai ruošiantis vyksta fotografijų konkursas „Lietuvos šeimų puokštė – 2019“. Kūdikio lizdas šiame projekte kuria savąją fotokonkurso versiją – „Lietuvos Kūdikių Puokštė – 2019“.

„Kūdikis yra ta gėlė, kuri savo žydėjimu džiugina visų akį, tad labai norisi visiems parodyti tą kūdikio grožį, tą saldumą“, – sako Rasuolė ir tikisi sulaukti mažiausiai 20-ies kūdikių nuotraukų, iš kurių gegužės 19-ąją, Šeimų šventės metu, surengs parodą, ir visus fotokonkurso dalyvius apdovanos specialiais prizais. Tad jei dar nesiuntėte savo mažylio nuotraukos – suskubkite ir siųskite savo kūdikio foto iki gegužės 3 d. el. paštu rasuole@kudikelis.lt

REIKALAVIMAI fotografijoms:
– fotografijos turi būti kuo meniškesnės
– būtinas elementas – kūdikis tarp gėlių
– kūdikio foto iki 12 mėn.
– didelė raiška

Visos fotografijos, atitinkančios reikalavimus, talpinamos feisbuko paskyroje Lietuvos kūdikių puokštė – 2019. 20 gražiausių fotografijų bus spausdinamos ir eksponuojamos parodoje, kuri gegužės mėn. 19 d. vyks Lukiškių a., Vilniuje. ATRINKTŲ į parodą dalyvių laukia dovanėlės su specialiai „Kūdikio lizdui“ Lietuvoje pagamintomis prekinio ženklo „RBDT Kids Exclusives“ naujienomis!

Projekto rėmėjai – VšĮ „Kūdikio lizdas“ ir Danske bankas

http://www.verslimama.lt/verslios-mamos-rasuole-ir-jurgita-tiesia-kelia-saugiai-kudikystei-kudikio-lizdo-dovanos-mamoms/

Grįžti į tinklaraštį
1 3