Lietuviškas Kūdikio lizdas išmoko linguoti

Socialinį verslą Kūdikio lizdas sėkmingai plėtojanti versli mama Rasuolė Jasnauskienė puikiai žino: jei nori būti įdomi klientams, kaip rakštis konkurentams ir dėmesio objektas žiniasklaidai, turi nuolat galvoti naujas idėjas ir tobulinti savo prekę ar paslaugą. Dabar mūsų tinklaveikos narė skuba pasidžiaugti, kad praėjusiais metais pradėtas kurti sumanymas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-osioms metinėms, pagaliau išvydo dienos šviesą – Kūdikio lizdą papildė lingės!

„Lingės man pasirodė labai funkcionalus ir paprastas naudoti sprendimas. Pavyzdžiui, kai tik kūdikis darosi neramus, iš keturių detalių susidedi linges, įstatai jas į specialias briaunas ir gali pasūpuoti – jokių virvučių ar kitų nepatogių, grėsmę galinčių sukelti pridėtinių elementų. Kai lingių nebereikia, jas vėl paprasta nuimti ir įstatyti į specialiai tam skirtą vietą Kūdikio lizdo dėžėje“, – mamoms patogaus patobulinimo esmę aiškina sumanytoja. Anot Rasuolės, linges būtų galėjusi siūlyti prie kūdikio kraičio dėžės jau metų pradžioje, tačiau užtruko patentavimo formalumai.

Pačią idėją, kaip turi atrodyti Kūdikio lizdo lingės, versli mama sugalvojo ir nupiešė savarankiškai, tačiau sukurti galutinį, gamybai tinkamą variantą patikėjo dizainerei. Kaip ir kuriant patį Kūdikio lizdą, taip ir konstruojant linges, pirmuosius kelis variantus teko atmesti: jie pasirodė esą per aukšti, tad lingių dydį prireikė mažinti tol, kol supimas liko vos jaučiamas.

Pasak Rasuolės, kurdama lingių dizainą, ji stengėsi, kad lingės kuo funkcionaliau įsistatytų ir nusiimtų. Dabar galutinai gamybai patvirtintas lingių modelis susideda iš keturių atskirų detalių, kurias perlenkus ir sujungus vieną su kita, gaunama keturkampė konstrukcija. Ji lengvai įsistato į dėžės dugne padarytas dvi briaunas. Išėmus keturkampę konstrukciją iš dėžės dugno briaunų, dėžė vėl virsta įprastu Kūdikio lizdu. Kadangi lingės neužima daug vietos, jas galima laikyti drauge su kitais lizde esančiais daiktais.

Linges

Kaip ir visa Kūdikio lizdo dėžė, lingės gaminamos iš tvirto penkiasluoksnio kartono, tad yra pakankamai tvirtos. Žinoma, pastačius į balą arba netinkamai lankstant, jos dėvėsis greičiau. Tačiau naudojant tinkamai, jų patvarumo tikrai turi pakakti iki ketvirto-šešto kūdikio gyvenimo mėnesio. Paskui Kūdikio lizdą galima atiduoti vaikui žaisti kaip žaislų dėžę ar lėlių lovelę.

Patys pirmieji Kūdikio lizdaisu lingėmis jau iškeliavo į Kauno rajono savivaldybę, kuri gausų naujagimio kraitį dovanoja kiekvienai vaikelio susilaukusiai šeimai, deklaravusiai gyvenamąją vietą jos teritorijoje.

Esame dėkingi, kad gavome tokį nemažą kraitelį. Patys reikalingiausi ir labiausiai naudojami daiktai yra šie: rankšluostis, flaneliniai vystyklai (kūdikio nevystome, bet labai pasitarnauja užkloti karštą dieną ar apšluostyti po maudynių), trikampiai marliniai audinukai, vienkartiniai paklotai, sauskelnės, muilas (tikrai labai kokybiškas), paklodės, kurios puikiai tinka į vežimą. Rūbelių dar nespėjome apsirengti, bet labai gražūs ir kokybiški. Ko dar nepanaudojome ir galbūt nenaudosime: čiulptukai, buteliukas. Dar nepanaudojome ir paties Kūdikio lizdo, bet dėžė labai daili ir, manau, pasitarnaus mažylio daiktams sudėti. (Mamos atsiliepimas)

Visi daikteliai – tik lietuviški

Veiklos vasarą nestokojanti Rasuolė džiaugiasi, kad pagaliau priėjo rankos ir prie kito svarbaus darbo – kraičio revizijos. „Turėjome kainas peržiūrėti jau seniai, tačiau kadangi esame nedideli ir vis trūksta žmonių, ne pirmos skubos sprendimų priėmimas užtruko“, – pripažįsta.

Nors mamos patenkintos kraitelio gausa ir išimtinai Lietuvoje gamintų daiktelių kokybe, pačiai Rasuolei norisi, kad Kūdikio lizdą savo lėšomis galėtų įsigyti kuo daugiau Lietuvos šeimų, nes ne visos jų gauna dovanų iš vietos savivaldybės. O tai reiškia, kad reikia peržiūrėti asortimentą. Tiesa, Rasuolė išsyk patikslina, kad visomis išgalėmis stengsis neatsisakyti išsikeltos pagrindinės krypties išlaikyti kraitį lietuvišką! „Viskas turi būti lietuvių gamintojų, išskyrus higienos reikmenis, kurių Lietuvoje niekas negamina“, – pabrėžia.

Pavyzdžiui, naujos komplektacijos Kūdikio lizde mamos ras žindyvėms skirtų natūralių kompresų krūtinei – taip Rasuolės iniciatyva siekia prisidėti prie natūralaus maitinimo skatinimo. Kraitelyje esantys patalai bus skiriami labiau paūgėjusiam kūdikiui, keisis ir kūdikio drabužėlių dekoras, o patalėlių ir drabužių medvilnė bus organinė. Jau nekalbant apie tai, kad tik į Rasuolės kuriamą Kūdikio lizdą dedamas specialus čiužinukas ir paklodė suapvalintais kampais.

„Tie, kas įsigijo ar gavo dovanų Kūdikio lizdą metų pradžioje ir tie, kuriuos jis pasieks metams baigiantis, gaus skirtingos komplektacijos kraitį. Mamai visiškai neapsimokės lakstyti po parduotuves, ieškant gimus kūdikiui reikalingų daiktų, nes visiškai sukomplektuoto Kūdikio lizdo kaina bus ženkliai priimtinesnė, nei perkant viską atskirai“, – tvirtina Kūdikio lizdo pradininkė Lietuvoje.

Drabužėliai be galo kokybiški, apgalvota kiekviena detalė – ko pirmąkart susilaukusios mažylio gali ir nežinoti bei pasimesti siūlomoje gausoje parduotuvėje. Be to, jie ir gražūs! O liesti – vienas malonumas! (Mamos atsiliepimas Kūdikio lizdo feisbuko paskyroje)

Siekis atpiginti Kūdikio lizdą privatiems asmenims turi ir kitą motyvą: portalas VERSLI MAMA jau ne kartą rašė, kad Rasuolė įgyvendina kilnią, analogų Lietuvoje neturinčią iniciatyvą „Visi naujagimiai lygūs“. „Jeigu šeima Kūdikio lizdą įsigyja už savus pinigus, kitą, paprastesnės komplektacijos, automatiškai padovanojai tai mamai, kuri kreipėsi pagalbos į Krizinio nėštumo centrą. Ši pagalbos forma išliks nuolat, nors, tenka pripažinti, ji nėra itin aktyvi – šeimos mieliau laukia dovanų iš savivaldybių, nei dovanoja jas pačios“, – pastebi Rasuolė.

Šiuo metu Kūdikio lizdas dovanojamas visiems naujagimiams, kurių gyvenamąją vietą tėveliai deklaruoja Kauno rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybių teritorijose. Mažiesiems Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams tenkantis kraitelis yra šiek tiek kuklesnis negu kauniečių. Nuo liepos 1 dienos Kūdikio lizdus dovanų gauna ir visos Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusios mamos. Vien Kauno rajono savivaldybėje jau išdalinta 740 tokių kraitelių.

Visos savivaldybės turėtų imti pavyzdį iš Kauno rajono ir Šiaulių miesto iniciatyvos ir apdovanoti kiekvieną naujagimio sulaukusią šeimą. Patys šią savaitę gavome kraitelį ir dar tą patį vakarą jis jau buvo naudojamas. Labai graži ir svarbi iniciatyva. Visi naujagimiai lygūs, ar gimę Kaune, ar kitame mieste. Ačiū! (Mamos atsiliepimas)

Ribotas tiražas 2018-iesiems

Artėjant Valstybės 100-mečiui, Rasuolė subrandino ir dar vieną idėją – sukurti tokį Kūdikio lizdo dėžės variantą, kuris galėtų tapti iš kartos į kartą perduodama šeimos relikvija, primenančia apie Lietuvai ypatingą datą. Taip gimė menininko Vytauto Tomaševičiaus specialiai šiai progai sukurta išskirtinio dizaino kūdikio kraičio dėžė „Motinystės veidai ir spalvos“.

Vytauto Tomaševičiaus apipavidalintos kūdikio kraičio dėžės šonai išmarginti siužetais, nukeliančiais į vaikystės vaizdinių pasaulį, o spalvos kuria sapno ir svajų būseną, kurią laukdamasi išgyvena kiekviena būsimoji mama. Nuo kūdikio kraičio dėžės dangčio žvelgia ornamentuoti trijų moterų veidai. Pasak autoriaus, juos galima suprasti dvejopai: kaip užuominą į lietuvių mitologijoje minimas tris laimes arba kaip trapias vidines moters vidines būsenas, kurios, tapus mama, nuolat keičiasi ir mainosi.

Deze_Vytas_su dangciu

Riboto tiražo kūdikio kraičio dėžė „Motinystės veidai ir spalvos“. © Artūro „Karlo“ Moisejenko nuotr.

„Kurdami galeriją numatėme, kad ji atliks meno edukacijos erdvės funkciją ir tuo pačiu bus orientuota į namų ūkius. Todėl galimybė prisidėti prie tokios aplinkos, kurioje kūdikį nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų tiesiogine to žodžio prasme supa profesionalių tapybos kūrinių reprodukcijos, iš principo atitinka mūsų išsikeltą misiją. Juolab kad tai ir graži socialinė iniciatyva, puikiai atliepianti Kalėdų dvasią“, – sako Žmonos galerijos įkūrėja, 4 vaikų mama Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė.

„Ši dėželė skirta tėvams, kurie supranta meno išliekamąją vertę ir nori kurti savo šeimos tradiciją“, – tvirtina iniciatyvos autorė Rasuolė ir pabrėžia, kad tokio dizaino kūdikio kraičio dėžių tiražas bus ribotas. Jį numatoma leisti tik 2018 metais.

Kūdikio kraičio dėžė pagaminta iš penkiasluoksnio mažai degaus kartono. Viduje yra orui laidus čiužinukas ir dvi paklodės: viena – su guma, neperšlampanti ir laidi orui, kita – iš nebalintos medvilnės. Kūdikio kraičio dėžei apipavidalinti panaudoti fragmentai iš Vytauto Tomaševičiaus tapybos darbų „Sapnas“, „Prisiminimai“, „Baltas laiškas“, „Raštuotas portretas“ ir „Prie sienos“.

Daugiau informacijos apie kūdikio kraičio dėžes ieškokite prekės ženklo Kūdikio lizdas interneto svetainėje ir Žmonos galerijoje.

Taip pat skaitykite:
„Kūdikio lizdo“ sumanytoja Rasuolė tiki, kad visi kūdikiai lygūs
Žmonos galerija ir „Kūdikio lizdas“ pristato: „Motinystės veidai ir spalvos“
Vilniaus gimdymo namų 3000-oji gimdyvė Laura dovanų gavo „Kūdikio lizdą“
http://www.verslimama.lt/lietuviskas-kudikio-lizdas-ismoko-linguoti/
Grįžti į tinklaraštį
1 3